SLUŽBY

Za posledních 6 let, během kterých se věnuji natáčení jsem narazil na nespočet klientů, kteří měli s natáčením a objednáním mých služeb buď žádné či minimální a proto je zajímala spousta dalších informací, proto níže najdete ""ČASTO KLADENÉ DOTAZY"". Dotazy jsou to však základní a ne plně detailní, které Vám rád zodpovím osobně na schůzce či telefonicky. 

Svatební ceník najdete v dokumentu zde

START PROJEKTU

Klienti se v této fázi dělí na ty, kteří mají přesnou představu o svém projektu, tedy pokud mají celý nápad v hlavě a já jsem od toho, abych jej zrealizoval. Další mají pouze hrubý náčrt a ti poslední chtějí kompletní produkci od začátku do konce, což bývá nejčastější varianta. 

JAK SE URČUJE CENA?

Hlavní otázka, kterou klienta jako první zajímá je výsledná cena. V segmentu filmové tvorby je kalkulace ceny před kompletní analýzou požadavku klienta oříšek. Vše se musí odvíjet od klientova rozpočtu, protože jakýkoliv nápad jde udělat za 30.000,- či 2 miliony.  Cena se zde odvíjí od spousty věci jako jsou například ceny lokací, postprodukce, efekty, lidé na place apod. Mým úkolem je co nejlépe naložit s klientovým rozpočtem, aby se nešetřilo na důležitých věcech, ale zároveň dalo tu a tam ušetřit. 


Je zde několik situací, které dokáží vysvětlit způsob kalkulace:

1) Rozpočet klienta je pevně daný. V tomto případě proběhne diskuze o obsahu videa a celou dobu se držím předem stanoveného rozpočtu.

2) Klient má představu ohledně nápadu, ale neví kolik dané video může stát.. Zde spočítám náklady, udělám dvě až tři cenové varianty, kdy vysvětlím jednotlivé výhody a na tomto se základě se dohodneme.

3) Klient nemá představu o svém projektu ale zajímá jej cenové rozmezí.. V tomto případě je možné nastřelit opravdu hrubou nabídku, ale je nejlepší se osobně setkat a tuto věc prodiskutovat.

ZAŘIZUJI KOMPLET NATÁČENÍ?

Ano. Vždy společně s mými produkčními zajišťuji kompletní tým lidí, který je nezbytný k realizaci daného projektu s daným rozpočtem. Na place mám své lidi, který bezmezně věřím a spolupracuji s nimi už přes spoustu projektů jako je například: Produkční, asistent režie, make-up artist, osvětlovač aj. Tento tým lidí je stavěn vždy úměrně k rozpočtu.

JAK PROBÍHÁ NATÁČENÍ?

Natáčení samotné je pro klienta následně ta část, kde bývá (ne zpravidla) nejvíce zapojen. Zde kladu důraz na přátelskou atmosféru, ale stále profesionální. V tomto ohledu je to lepší pro celkový proces natáčení, lepší výkony. Taktéž díky tomu se člověk následně setkává se spokojeností klientů.

JAK DLOUHO TRVÁ PŘÍPRAVA NA NATÁČENÍ?

Zde opět záleží na budgetu či náročnosti projektu. Jsou zde jednoduché klipy, které by se daly ""Teoreticky"" vymyslet za jeden dva dny či velké, produkčně náročné, kde můžou pre-produkce trvat i několik měsíců, avšak pokud vše probíhá v pořádku, klient je responsivní, nejsou žádné problémy tak příprava průměrně trvá třeba jeden až dva týdny.

JAK PROBÍHÁ POSTPRODUKCE?

Postprodukce znamená kompletní editační proces celého videa od prvotního střihu, až po barevné korekce či efekty. Sám zastávám v 99% všechny tyto pozice. Vím jak v danou chvíli na place natáčel, přemýšlel a díky tomu mohu rychleji pracovat.

NENAŠEL JSEM TU ODPOVĚĎ NA MOU OTÁZKU?

V tom případě klikněte na sekci KONTAKT a pojďme si sjednat osobní schůzku.